2011 m. rugsėjo 28 d., trečiadienis

Mitas Nr. 1: Tik daugiakalbiai tėvai gali auginti daugiakalbius vaikus

Dauguma mano, kad daugiakalbiai tėvai augina daugiakalbius vaikus, o vienakalbiai - vienakalbius. Nors tai atrodo logiška, tačiau gali būti ir kitaip. Vienakalbiai tėvai, kuo puikiausiai gali auginti daugiakalbius vaikus, tuo pačiu, yra daugiakalbių tėvų, kurie dėl vienų ar kitų priežasčių, apsisprendžia šeimoje bendrauti viena kalba (mano pačios atvejis yra būtent pastarasis, nes, kad mano mama yra rusė pagal tautybę, sužinojau tik pradinėse klasėse mokytojui prašnekus, o šeimoje buvo kalbama labai gražia ir taisyklinga lietuvių kalba visą laiką).
Auginant daugiakalbius vaikus labai svarbu yra planavimas, pastangos ir pasišventimas, nepriklausomai nuo to, ar patys tėvai yra vienakalbiai ar daugiakalbiai.
Kaip teigia Kendall King ir Alison Mackey, daugiakalbiai tėvai plaukia prieš labai stiprią vienakalbių srovę.
Siekdami sėkmingo daugiakalbių vaikų auginimo tėvai turi žinoti naujausių tyrimų rezultatus, susijusius su antrosios kalbos mokymųsi, ir vadovautis patarimais/rekomendacijomis, sukurtomis, remiantis šiais tyrimais.
Vienakalbiams tėvams iškylantis sunkumas yra tai, kad jie neišmano antrosios kalbos taip kaip pirmosios ir bijo, kad vaikas užaugęs šnekės šia kalba prastai. Tačiau gera žinia yra ta, kad antrąją kalbą vaikas praktikuotis gali ir už šeimos ribų. Tad jei yra galimybė sudaryti antrąja kalba kalbėtis ne tik namuose, sudarykite ją.
Taip pat ir patys tėvai turėtų stengtis tobulinti antrosios kalbos komunikacinius gebėjimus.
Taigi ir vienakalbiai, ir daugiakalbiai tėvai, turintys gerą antrosios kalbos pagrindą ir/ar nuolat tobulinantys kalbines žinias ir įgūdžius, gali auginti daugiakalbius vaikus.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą